Nya luckor
Ibland kan det vara så att man vill ha nyproducerade köksluckor, lådfronter, och grytfronter, istället för att måla om sina befintliga. Det kan till exempel vara för att den befintliga köksinredningen har alltför många förslitningar för att rättfärdiga en renovering, eller för att man helt enkelt vill ha en ny utformning på sitt kök.
Det vi kan göra då är att skapa helt nya luckor och fronter ur högkvalitativ MDF, som vi sedan behandlar och målar efter era önskemål.
Vår arbetsprocess
Vanliga frågor
För att få ett pris på vad det kostar att producera och lackera nya luckor och fronter till ert kök skicka gärna en mejlförfrågan med bilder på dörren eller dörrarna i fråga tillsammans med önskemål om kulör till mejladressen stenberg@gantoftaservice.se. Skriv också hur många dörrar ni önskar måla för att få en komplett prisuppskattning. Det går även bra att skicka bilderna och informationen via mobiltelefon till numret 070-5292256
Vanligtvis brukar det behövas 10 hela arbetsdagar för att skapa och lackera nya luckor.